13- سرطان پروستات: یكی از سرطانهای شایع در میان آقایان، سرطان پروستات است كه درصد آن در چاقها بیشتر است.

14- بالا رفتن چربی خون: همه می دانند چربی خون مختص چاقها نیست، ولی درصد آن در افراد چاق بیشتر است. چربی خون از دو نوع چربی تشكیل می شود: كلسترول و تری گلیسرید. معمولا هر دو نوع چربی دست به دست هم می دهند و به انسان ضرر می رسانند، ولی نقش مخرب كلسترول بیشتر است.

15- تصلب شرائین یا آرتروسیكلروز: این بیماری در اصل ناشی از رسوب كلسترول در داخل رگهاست كه باعث از بین رفتن حالت لاستیكی رگها می شود و مشكلات فراوان دیگری نیز به همراه دارد.

16- افزایش فشار خون: درصد مبتلایان به فشار خون معمولا در افراد چاق خیلی بیشتر از لاغرهاست (دکتر کرمانی، خود یكی از مبتلایان به فشار خون بود و هر روز قرص كنترل فشار خون استفاده می كرد. ولی پس از كاهش وزن، فشار خون ایشان پائین آمد.)

17- بزرگ شدن قلب: قلب انسان به فرمان خداوند، روزی صد هزار بار می زند. در هر نوبت نیز 80 سی سی خون به بدن می رسد. حجم كل خون رسیده به بدن در هر روز حدود 8 میلیون سی سی است (یعنی هر روز چهارصد بشكه بیست لیتری خون به بدن می رسد) این مقدار خون برای افرادی با وزن هفتاد كیلوگرم، طبیعی است. حال اگر این شخص وزن خود را به 120 كیلو برساند، این مقدار خون برای بدن او كافی نیست، از این رو قلب محكمتر و بیشتر می زند و در نتیجه، دیواره قلب ضخمیتر و خود قلب بزرگتر می شود. بنابر این، یكی از مشكلات انسانهای چاق، بزرگ شدن قلب است اگر جلوی آن گرفته نشود، قلب تبدیل به عضله ای بزرگ، شل و ضعیف می شود.

18- نارسائی قلبی: توان كار قلب در افراد چاق كمتر است. بعضی از خانمها و آقایان چاق وقتی اصطلاحا پا به سن می گذارند، حتی كار آسانی مثل نماز خواندن ( به دلیل نارسائی قلبی) برایشان مشكل می شود. با فشار دادن به ساق پای این افراد متوجه می شویم كه بدن متورم می گردد و خونی كه توسط قلب بزرگ فرستاده می شود، توانائی برگشت ندارد. این حالت باعث تجمع مایعات در بافتهای بدن، مخصوصاً در پا و ریه و شكم می شود.

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا