مواد تشکیل دهنده رزماری: فلاونوئیدها مانند جنکوانین (Genkwanin) و لوتئولین (Luteolin)، اسیدهای فنلی مانند اسید رزمارینیک (Rosmarinic acid)، دی‌ترپن‌ها، تری‌ترپن‌ها، تانن‌ها، مواد تلخ، رزین، ساپونین، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبر، برخی املاح و ویتامینها.

این گیاه منبع غنی از آهن،ویتامین B6 و روغنهای فرار می باشد. در استرس اکسیداتیو،رادیکال های آزاد باعث صدمه به کلاژن در مفاصل می گردند و از آنجا که رزماری با خاصیت آنتی اکسیدانی باعث مهار اکسیداسیون لیپیدها می شود ،مصرف این مکمل در آرتریت روماتوئید می تواند اثرات مثبتی داشته باشد.از طرفی دیگر روغن رزماری با کاهش تولید پروستاگلاندین E2 دارای خاصیت ضد التهابی نیز می باشد.

آثار ضد التهاب، ضد کمپلمانی، آنتی‌اکسیدانی و آنتی‌گونادوتروپیک اسید رزمارینیک که یکی از مواد متشکلۀ اصلی گیاه رزماری می‌باشد نیز به اثبات رسیده است .

موارد استعمال: از رزماری به صورت خوراکی در درمان اضطراب، سردرد، میگرن، فشار خون، نفخ و بی‌اشتهائی و به صورت موضعی بعنوان مسکن موضعی در درمان دردهای عضلانی و بیماریهای روماتیسمی ، بیماریهای پوستی ،خواص ضد سرطانی و برای درمان تومور ها استفاده می‌شود. همچنین بعلت عطر و طعم مناسب در صنایع آرایشی ـ بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد (2و9). روغن رزماری یک روغن محرک است و از نظر رایحه و اثر، گرم و نافذ می‌باشد. اثر محرک رزماری روی سیستم اعصاب مرکزی بسیار برجسته است. مصرف رزماری چون موجب سهولت ترشح و دفع صفرا می‌شود از این جهت از آن در بیماریهای یرقان و نارسائی اعمال کبد استفاده بعمل می‌آورند. مصرف روزماری در موارد ضعف عمومی، خستگی مفرط و بیحالی بیمار در دوران نقاهت مفید تشخیص داده شده است.

همچنین برای بهبود حافظه و خستگی عضلانی نیز به کار می رود

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا