نقرس به دلیل اختلالات متابولیسم اسید اوریک ناشی می شود . این بیماری ارثی است و عوارض آن تحت تاثیر عوامل خارجی مثل پرخوری و افراط در مصرف گوشت و الکل و کم تحرکی ایجاد می شود .در گذشته نقرس بیماری ثروتمندان بوده و این بیماری بیشتر در آقایان شایع می باشد.
نقرس یا Gout بیماری است که خود را با علایم افزایش اسیداوریک خون، التهاب مفصلی دردناک و رسوب کریستال‌های اورات سدیم و سنگ‌های کلیوی اسیداوریکی نشان می‌دهد.
طبق آمار موجود از هر هزار مرد حدود 7 نفر و از هر هزاران زن حدود یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند. میزان بروز این بیماری در مردان با میزان اسیداوریک خون ارتباط دارد، بطوری که در اسید اوریک کم‌تر از 7 میلی‌گرم در دسی‌لیتر، این میزان 1/0 و در اسید اوریک بالای 9 میلی‌گرم در دسی‌لیتر، میزان بروز این بیماری به 5 درصد می‌رسد. (عدد طبیعی اسیداوریک در خانم‌ها بین 6 ـ 2.6 و در آقایان 7.2 ـ 3.5 میلی‌گرم در دسی‌لیتر است)
نقرس در اثر تولید بیش از حد یا دفع کم‌تر ازحد اسید اوریک (یا هر دو) بوجود می‌آید. از میزان600 تا 700 میلی‌گرم اسید اوریکی که روزانه دفع می‌شود، یک سوم از رژیم غذایی (پورین موجود در مواد غذایی مصرفی) و دو سوم از منابع داخلی بدن حاصل می‌شود.
ده درصد موارد نقرس بر اثر تولید بیش از حد اسیداوریک و 90 درصد آن بر اثر کاهش دفع اسیداوریک است. برخی از داروها و اختلالات و بیماری‌ها هم می‌توانند عامل افزایش غلظت سرمی ‌اسید اوریک باشند. داروهایی که می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند عبارتند از: مصرف طولانی مدت و زیاد داروهای مدر، لوودوپا، اسید نیکوتینیک،‌ پیرازینامید و … . مصرف الکل و مشروبات الکلی نیز از عوامل افزایش اسید اوریک خون می‌باشد.
افزایش اسید اوریک در خون باعث رسوب اورات سدیم در بین مفاصل در غضروفها ،لاله گوش و بافت کلیوی می شود.حملات حاد نقرس معمولا از مفاصل ظاهر می شود وعلامتش درد شدید ،قرمزی و تورم است که عموما در مفاصل شست پا ظاهر می شود.
حمالات حاد نقرس معمولا بعد از افراط در مصرف گوشت و مشروبات الکلی بروز میکند. افراد مبتلا به نقرس معمولا از دردهایی مثل دیابت، چاقی، افزایش لیپیدهای خون وبیماریهای دیگر رنج می برند.
اسیداوریک از متابولیسم  اسید آمینه پورین حاصل می شود. در نتیجه مواد غداییکه حاوی پورین بالا هستند باید از برنامه غذایی حذف شود.
  • مواد غذایی ذکر شده در بیماری نقرس ممنوع می باشد:ساردین،دل و قلوه و جگر ،مغز ،خاویار،صدف،عصاره گوشت
  • در مصرف مواد غذایی مانند :گوشت سفید و قرمز ،حبوبات، قارچ،اسفناج  زیاده روی نکنید. روزانه بیشتر از 60 گرم گوشت استفاده نکنید.
  • مواد غذایی زیر مجاز می باشد:
انواع نانها،کره،کیک،پنیر ،تخم مرغ،برنج،ماکارانی،قهوه و چای،شکلات،دانه ها (آجیل)،میو ها،سبزیها به جزء اسفناج و قارچ
  • روزانه 3 لیتر آب استفاده کنید به خصوص قبل از خواب نیم لیتر آب مصرف شود.
  • مصرف ویتامین C و اسید فولیک در روند بهبودی بیماری می تواند مفید باشد.
  • در صورت اضافه وزن ،باید وزن خود را کاهش دهند.
  • پنیر ،تخم مرغ،شیر بهترین منابع تامین پروتئین می باشد که حاوی مقدار کمتری پورین می باشد از این جهت می تواند منبع مناسبی از پروتئین برای افراد نقرسی باشد.

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا