از نظز بافت شناسی در صورتی که 50% سلول کبدی به وسیله چربی اشغال شود کبد چرب ایجاد می شود.5 تا 6 % کبد از چربی تشکیل شده است در صورتی که این مقدار به 20% برسد بیماری کبد چرب متوسط است . علت کبد چرب افراط در مصرف غذا ، مصرف الکل، مواد مخدر ، رژیم کم پروتئین می باشد.افراط در مصرف غذا سبب افزایش سنتز تری گلیسریدها شده و تری گلیسرید در بدن ذخیره و مقداری از آن در کبد تجمع می یابد به همین دلیل کبد چرب ناشی از چاقی یکی از رایجترین اشکال این بیماری محسوب می شود.

در صورت کاهش وزن فرد بهبود می یابد در غیر این صورت ممکن است بیماری فرد گسترش یافته و تبدیل به سیروز کبدی یا هپاتیت شود.

عوارض این بیماری :بزرگی کبد،نرم شدن کبد است

رژیم درمانی:

حذف عوامل به وجود آورنده بیماری (حذف الکل، حذف مواد مخدر،کاهش وزن)

رژیم کم کربوهیدرات (40 تا 50 %)،حذف قندهای ساده بسیار مهم است و فیبر بیشتر استفاده شود.

چربی رژیم کمتر از  30% و از نوع غیر اشباع باشد.

پروتئین رژیم 20% می باشد.

کالری بر حسب وزن بیمار تجویز می شود در صورت اضافه وزن رژیم کم کالری داده شده . بعد از درمان رژیم معمولی تجویز شده و عارضه ای به جا نمی ماند.

مصرف زیاد مواد غذایی با اندیکس گلایسمیک بالا می تواند منجر به بروز بیماری کبد چرب شود.مواد غذایی با اندیکس گلایسمیک بالا شامل: برنج،نان سفید،سیب زمینی ،غلات تصفیه شده برای صبحانه،شکر و قند و هر ماده ای که حاوی شکر باشد. مواد غذایی با اندیکس گلایسمیک بالا قند خون را سریع بالا می برد.

مواد غذایی با اندیکس گلایسمیک پایین شامل:میوه جات و سبزیها ،غلات کامل ،حبوبات می باشد در واقع این مواد قند خون را خیلی آرام بالا بردهو برای فرد بیمار مناسب می باشد

 

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا