تغذیه و سردردهای میگرنی

این نوع سردرد شدید معمولاً فقط یك طرف سر را مبتلا می‌كند و اغلب با حالت تهوع و حساسیت به نور همراه است. در گذشته هیچكس علت بروز میگرن را نمی‌دانست ولی امروزه كارشناسان تغذیه علت آن را بیشتر آلرژی نسبت به غذا می‌دانند. از جمله غذاهایی كه معمولاً ایجاد حادترین شكل آلرژی را می‌كنند می‌توان: شیر، تخم مرغ، شكلات، مركبات و گندم را می‌توان نام برد، و پس از آن در مرحله خفیف‌تر: پنیر، چاودار و گوجه فرنگی قرار دارند. جالب اینجاست كه مردم، به خصوص بچه‌ها، اغلب چیزهایی را دوست دارند كه برای آنها مضر است.

میگرن قبل از هر توصیه ای مراجعه به پزشک متخصص را پیشنهاد می نمائیم و تذکر می دهیم که اطلاعات فوق جهت بالابردن اطلاعات عمومی شما و کم کردن عوارض بیماری می باشد و نه برای درمان شما با مطالعه مطالب ذیل دیدگاه کاملی نسبت به بیماریتان و دارو هائی که مصرف می کنید پیدا می کنید . حتما رژیم فوق را به اطلاع پزشک خود برسانید تا با توجه به موارد خاص بدنی شما توصیه نهایی را بنماید . زیرا که بیماری ممکن است در بدن شما بسیار پیشرفته و یا جزئی و یا موردی خاص و یا حتی بیماری دیگری باشد و تشخیص نوع بیماری و درجه پیشرفت و خطر آن با پزشک متخصص می باشد .
توضیح عمومی :
سردرد شکایت شایعی است که نوع مزمن یا راجعه آن غالبا منشا عروقی یا میگرن یا کششی یا انقباض عضلات بروز می کند ، سردرد راجعه ممکن است به صورت عمومی یا در نوع کششی یا میگرن معمولی و یا یک طرفه باشد که در این مورد ممکنست نمای یکنواختی داشته باشد . برای اطلاعات بیشتر در قسمت بیماریها اطلاعات سردرد و میگرن را ببینید .
مواد غذایی اغلب موجب میگرن می شدند . افرادی که میگرن دارند باید سعی کنند حساسیت های بالقوه خود را شناسایی کنند . رژیم های حذفی می تواند غذاهای مشکل آفرین را معلوم کند . هیپوگلسیمی واکنشی نیز احتمالا موجب میگرن می گردد . رژیم غذایی
موادی که معمولا موجب میگرن می شوند عبارتند از :
آمینهای وازواکتیو که موادی هستند که موجب گشاد شدن عروق خونی می شوند یا تیرامین و فنیل اتیل آمین از شکل های متداول آن است و منابع غذایی آنها پنیر کهنه ، جگر مرغ ، شاه ماهی شور ، سوسیس ، گوشت فرآیند شده ، خامه ترش ، شکلات ، موز و پیاز هستند .
لاکتوز یا قند شیر در افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند می تواند سبب میگرن شود و منابع غذایی آنها محصولات شیری هستند .
اسپارتام که منابع غذایی آن محصولات غذایی حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند .
نیتریت ها یا همان نگهدارنده ها و رنگ دهنده های گوشت که منابع غذایی آنها سوسیس ، سالامی ، گوشت فرایند شده ، قهوه ، نوشیدنی های غیر الکلی هستند .
مس که منابع غذایی آن شکلات ، چای ، مغزها ، صدف ، جوانه گندم هستند و بدانید که غذاهایی که حاوی مس بالایی هستند می توانند موجب گشاد شدن عروق و میگرن شوند .
مونو سدیم گلوتامات یا افزایش دهنده طعم که منابع غذایی آن غذاهای فرایند شده هستند . ریز مغذی ها
برای درمان میگرن
منیزیم و ویتامین B6 مقدار سفارش شده روزانه 400 تا 600 mg منیزیم و 50 mg ویتامین B6 است و بدانید که پایین بودن میزان منیزیم بدن ، احتمال خطر تنگی و انقباض عروق خونی را افزایش می دهد ، به ویژه در زنانی که میگرن آنها در دوران قاعدگی یا بارداری عود می کند مؤثر است .
اسید های چرب امگا 3 مقدار سفارش شده روزانه 2 تا 4 گرم EPA به صورت کپسول روغن ماهی است و بدانید که احتمالا تعداد و شدت حملات میگرن را کاهش می دهد .
ویتامین D و کلسیم مقدار سفارش شده روزانه 10 میکرو گرم ویتامین D و 600 mg کلسیم است و بدانید که احتمالا تعداد و شدت حملات میگرن را کاهش می دهد .

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا