یک متخصص تغذیه هشدار داد: چاقی زمینه بروز 20 بیماری مهلک را در انسان فراهم می‌كند.

بیماریهایی همچون آرتروز، دیسک کمر، دیابت، بیماریهای قلبی، تولید سنگ در کیسه صفرا، مثانه و کلیه، سرطانهای دستگاه گوارش و بسیاری از بیماریها،عامل اصلی بروزشان چاقی مفرط است.

در میان مردانی که بیش از 25 کیلوگرم اضافه وزن دارند، 2/5 درصد بیشتر از افراد سالم دچار مرگ زود هنگام می‌شوند؛ همچنین این مسئله در بین زنان 2/7 درصد بیش از سایر زنان رخ می‌دهد.

افرادی كه 40 کیلوگرم اضافه وزن دارند بیش از سایر افراد به انواع سرطانها مبتلا می‌شوند ؛ همچنین فشار وارده بر قلب افراد چاق که موجب بروز عوارضی همچون تصلب شرایین و گرفتگی عروق خونی می‌شود، بالا بوده و در این افراد سکته های قلبی بیشتر رواج دارد.

براساس مطالعات صورت گرفته رژیمی برای افراد چاق مناسب است که در آن از همه گروههای غذایی موجود باشد که در صورت استفاده از این مواد فرد با هیچگونه عارضه‌ای مواجه نمی‌شود.

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا

اگر فردی بخواهد تنها به رژیم تکخواری بسنده نماید، یقیناً به انواع بیماریها و امراض مبتلا خواهند شد؛ از جمله کمبود بسیاری از مواد لازم بدن همچون آهن،املاح و ویتامینها که در صورت جبران نشدنشان مشکلاتی از قبیل کم خونی، ریزش مو، سرگیجه،ایجاد چین و چروک در صورت و ... پیش خواهد آورد.

یک گروه داروهای کم کننده اشتها هستند که یکی از عوارض آنها افزایش فشار خون و بروز بیماریهای قلبی - عروقی است که در صورت تجویز شرایط ویژه دارد، گروه دیگر که دفع کننده چربی هستند، تنها بر روی چربیها جذب می‌شوند که این دو نوع مورد تایید وزارت بهداشت بوده که رایج ترین داروها می باشد.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است، سالم ترین و بهترین روش برای کسب اندام مناسب،انجام روزانه یک ساعت پیاده روی است، چرا که افرادی که رژیم خود را توامان با ورزش انجام می دهند، بدون مشکل می‌توانند وزنشان را کاهش دهند.

بیشترین مراجعان به مراکز لاغری را زنان تشکیل می‌دهند چنان که 71 درصد از مراجعین خانمها به این بخشها در دو گروه تحصیلکرده و شاغل قرار دارند و عمدتاً نیز جزء اقشار مرفه جامعه هستند .

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا