محققان دریافتند که استفاده از رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از سبزیجات و میوه است،‌خطر ابتلا به سرطان معده که دومین سرطان شایع جهان است، را کاهش می دهد.

مطالعات گسترده ای که درمیان 485 هزار و 44 نفر زن و مرد 35 تا 70 ساله از 10 کشور اروپایی انجام شد، حاکی از آن است که نحوه انتخاب غذا به شیوه رژیم غذایی مدیترانه ای، خطرابتلا به سرطان معده را کاهش می دهد.
دکتر "کارلوس گونزالس"، از موسسه سرطان شناسی "کاتالان" در بارسلونا اسپانیا معتقد است: نتایج حاصله از این مطالعه نیز نقش رژیم غذایی مدیترانه ای در کاهش خطر ابتلا به سرطان را تایید می کند.
رژیم غذایی سنتی یونان، ایتالیا و دیگر کشورهای حوزه دریای مدیترانه، فواید درمانی بسیاری از جمله حفاظت در برابر سرطان دارد، اما اینکه درباره نحوه تغذیه از این نوع رژیم که روی چه نوع سرطان تاثیر گذار است، اطلاعات کافی نیست.
همه افراد شرکت کننده دراین مطالعه،‌ حداقل نمره 18 ( از 20)، برای نزدیک بودن رژیم غذایی آنها به رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از میوه ، سبزیجات ، ماهی ، غلات و حبوبات و روغن زیتون و مصرف به نسبت کم گوشت قرمز و لبنیات را گرفتند.
افرادی که رژیم غذایی آنها بیشترین شباهت به رژیم غذایی مدیترانه ای بود، ‌ 33 درصد کمتر احتمال ابتلا به این بیماری را نسبت به افرادی که الگوی غذایی آنها بسیار دورتر رژیم ایده آل دریای مدیترانه بودند، داشتند.
گفتنی است طی این تحقیق نه ساله ، 449 نفر از شرکت کنندگان دراین مطالعه، دچار سرطان معده شدند.
خطر ابتلا به سرطان معده به میزان درصد برای هر یک نقطه افزایش در نمره فرد در رژیم غذایی مدیترانه ای بود.
سرطان معده که دومین سرطان شایع در جهان است و تنها 23 درصد از افراد مبتلا به سرطان معده تا پنج سال زنده خواهند ماند، شناخت توصیه های رژیمی که به کاهش ابتلا به این سرطان منجر می شود، برای مدیریت کارآمد برای مواجهه با این سرطان بسیار مهم است.

روی جمله مقابل کلیک کنید :   چای لاغری دکتر سینا